Beyaz eşya boyama


Evlerde kullanılan beyaz eşyalar her ne kadar yeni olsa da bazı küçük kazalar sonucu yüzeylerinde çizikler veya dökülmeler olabiliyor. Kimi zaman da uzun yıllardır sizinle birlikte olan beyaz eşyalarınız, zamanın yıpratıcı etkisine daha fazla dayanamaz ve boyasında yıpranmalar görülür. Şayet beyaz eşyalarınızın çalışmasında herhangi bir sorun yoksa ya da yeni bir beyaz eşya alacak bütçeniz yoksa yüzeylerini boyayarak yeni alınmışçasına parlamalarını sağlayabilirsiniz.

buzdolabı, çamaşır makinası, küvet, bulaşık makinası ve ocaklarınızı boyayabilirsiniz. Emaye boyaların kova içerisinde satılan, fırça ya da rulo ile sürülen çeşitleri de olmasına rağmen sizin basınçlı kutu içerisinde sprey emaye boyalarını tercih etmenizde fayda var. Sprey emaye boyaları herhangi bir ustalık gerektirmeden uygulanabilen ve oldukça güzel sonuçlar alabilmenize imkan tanıyan emaye boya türleridir.

sprey-boya-280x210

Satın aldığınız sprey emaye boyayı uygulamadan önce mutlaka beyaz eşyanızın yüzeyinde tozu iyice temizleyin ve kuru bir bez ile yüzeyde herhangi bir ıslaklık kalmadığından emin olun. ak yüzeylere uygulayacağınız sprey boya tutunamayacağından, yerçekiminin etkisiyle aşağı doğru akacaktır. Beyaz eşyanızın boyanacak yüzeyinin temizliğini yaptıktan sonra sprey emaye boyasını 2 dakika kadar iyice çalkalayın. Boya içerisindeki etken maddelerin iyice birbirine karıştığından emin olduktan sonra sprey boyayı 25-30 cm uzaktan tutarak sıkın. Şayet boyanın kutusu üzerinde kullanma talimatlarında daha kısa bir mesafeden uygulamanız isteniyorsa siz yine de uygulamadan önce bir yüzeyde deneme yapın. Boya kalın bir tabaka oluyor ve aşağı süzülüyorsa, uygulama mesafesini 5-10 cm uzaklaştırmanızda yarar var.

Beyaz eşya boyama ile Benzer Yazılar:


5 Mart 2014 Saat : 5:39
  Genel

Beyaz eşya boyama Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
reklam

Kategoriler

Son Yorumlar